הסבה מקצועית

הסבה מקצועית הפכה בשנים האחרונות לשכיחה מאוד. זה קורה תודות לעובדה שהיום אנחנו חיים יותר זמן ובזמן הרב שיש לנו אנחנו מחפשים גיוון ואפשרויות קידום. כמו כן, היום יש יותר ויותר אפשרויות להסבה מקצועית, לרבות הסבות מקצועיות אקדמיות המאפשרות השגת תואר אקדמי גם באמצע החיים, אם זה בגיל 35 ואם זה בגיל 45 או 50. לעיתים, גל של פיטורים יכול לגרום לחישוב מסלול מחדש ובחירה בהסבה מקצועית, ולפעמים הרצון למצות את מלוא הפוטנציאל שחבוי בנו מביא אנשים לשינוי בנתיב הקריירה. כך או כך, הסבה מקצועית יכולה להיות מקפצה אמיתית.

הסבה מקצועית דרך האקדמיה

על אף שהסבה מקצועית כך באמצע החיים כרוכה באתגרים רבים: לעיתים עוזבים עבודה, לעיתים מקטינים את היקף המשרה, זוהי תקופה שכבר יש בה משפחה וילדים שצריך לדאוג להם, דווקא לאנשים מעל גיל 30 קיימות אפשרויות לשינוי מסלול הקריירה.

כך למשל, לאוניברסיטת בר-אילן יש תוכנית אקדמית ייעודית לאנשים שמלאו להם 30 ומעלה, המאפשרת כניסה לאקדמיה גם ללא בגרות או עם ממוצע ציוני בגרות נמוך וללא פסיכומטרי, ומבלי שיהיה ברשותם תואר אקדמי קודם.

מתכננים הסבה מקצועית? הנכם מוזמנים ליצור עמנו  קשר לקבלת פרטים נוספים בנושא מכינה 30+ 30 עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384486 (במידה ואין מענה, שלחו הודעה דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם).

אפשרויות הסבה מקצועית באקדמיה

1. הסבה מקצועית לקראת תואר במכינה קדם אקדמית לבני 30+: תוכנית מכינה 30+ זוהי למעשה מכינה קדם אקדמית המאפשרת לבעלי 12 שנות לימוד שמלאו להם 30 להתחיל מסלול אקדמי שבסופו יוכלו להשלים הסבה מקצועית. תוכנית 30+ פתוחה בפני אנשים בני 30, 40, 50 וכן הלאה, והיא מותאמת לקצב החיים של אנשים בגילאים אלו. מדובר בתוכניות שהלימודים בהם מתפרסים על יומיים בשבוע, מה שמאפשר לשלב עבודה עם לימודים, כאשר על פי רוב אחד מימי הלימוד הוא יום שישי. כמו כן, משך הלימודים הקדם אקדמיים קצרים ונערכים ב-4 סימסטרים בלבד.

כמו כן, גם העלות של מכינה 30+ היא הוגנת ומעניקה הזדמנות אמיתית לתואר אקדמי לכל שכבות האוכלוסייה. אנשים בעלי קשיים כלכליים או לימודיים יכולים לקבל מילגות למכינה 30+ וכך לצמצם עוד יותר את ההוצאות.

במהלך המכינה לומדים הסטודנטים אנגלית, הבעה עברית, מתמטיקה, סטטיסטיקה, וכן 2 קורסים אקדמיים. אם סיום המכינה, הם יכולים להשתלב בפקולטות האקדמיות השונות על מנת ללמוד תואר אקדמי.

2. הסבה מקצועית אקדמית במסגרת תוכניות אקדמיות מיוחדות: בנוסף, למכינות קדם אקדמיות במסגרת תוכנית 30+ מקיימת אוניברסיטת בר-אילן גם תוכניות ייעודיות ללימודי תואר שמתאימות אף הן לאנשים בני 30+ המעוניינים לעשות הסבה מקצועית אקדמית.  תוכניות אלו הותאמו גם הן לאנשים באמצע החיים, על כן הן קצרות (בדרך כלל משך הלימודים הוא שנתיים) וגם ימי הלימוד מתפרסים על פני יומיים בשבוע בלבד.  ניתן ללמוד בתוכניות ייעודיות אלו תואר רב תחומי במדעי החברה עם התמקדות בנושאים שונים, ביניהם:

  • ניהול ופסיכולוגיה
  • ניהול ומשאבי אנוש
  • כלכלה, מנהל עסקים ומשאבי אנוש.
  • נדל"ן

אף פעם לא מאוחר לעשות הסבה מקצועית ולהתקדם בחיים, והיום יש כל כך הרבה אפשרויות, אז מדוע לא לנצל אותן?

מתכננים הסבה מקצועית? הנכם מוזמנים ליצור עמנו  קשר לקבלת פרטים נוספים בנושא מכינה 30+ 30 עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384486 (במידה ואין מענה, שלחו הודעה דרך עמוד צור קשר ונחזור אליכם בהקדם).